باز هم مناسبت و باز هم گوگل فداکار

امروز 12 اکتبر 2011 مصادف است با نودمین سالروز تولد پویانمای خمیری و خالق شخصیت گامبی آرت کلوکی،گامبی و اسبش پوکی را که دیگر همه میشناسیم خمیری سوار بر اسب خود که نمایش های زیادی در تلویزیون انجام داده،خالق این شخصیت به یاد ماندنی آرت کلوکی بود

و امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت نودومین سالگرد این هنرمند تغییر داد لوگوی گوگل متشکل از 5 خمیر گلوله ای در 5 رنگ و یک مکعب با نام G است که لوگو بصورت دایرکت است یعنی با کلیک بر روی هر کد ام از خمیر ها یک شخصیت خمیری متفاوت به وجود میاید

شخصیت های خمیری آرت بسیار معروف و بامزه و جالب هستند

این لوگو در صفحه اول گوگل بصورت دایرکت است!

برای دیدن تصاویر و بقیه به ادامه مطلب بروید!

آرتور آرت کلوکی در ۱۲ اکتبر ۱۹۲۱ در دیترویت، میشیگان به دنیا آمد. او پس از تولد، آرتور چارلز فرینگتون نامیده شد. هنگامی که ۹ سال داشت پدر و مادرش از هم جدا شدند و او پیش پدرش، چارلز فرینگتون، ماند. پس از مرگ پدرش در یک تصادف جاده‌ای به نزد مادرش در کالیفرنیا رفت تا با او زندگی کند اما ناپدری اش چندان علاقه‌ای به نگهداری و بزرگ کردن پسر مرد دیگری نداشت، برای همین آرتور را به یتیم‌خانه فرستادند. هنگامی که ۱۲ سال داشت جوزف کلوکی که یک آهنگساز موسیقی کلاسیک بود او را به فرزندی پذیرفت. جوزف کلوکی علاوه بر آهنگسازی، در کالیفرنیا به آموزش موسیقی نیز می‌پرداخت، او آرتور را به مدرسه فرستاد، او را با خود به مسافرت‌های کانادا و مکزیک می‌برد و در این میان به او نقاشی، طراحی و فیلم‌سازی نیز می‌آموخت. فضای هنری که آرتور در آن بزرگ شد باعث شد تا او بتواند شخصیت پرآوازهٔ گامبی را خلق کند. نام گامبی به دوران بچگی او، هنگامی که در تابستان برای دیدن پدربزرگش به مزرعهٔ آن‌ها رفته بود باز می‌گردد. او در آن مزرعه بود که با گِل خمیر درست می‌کرد و با آن بازی می‌کرد. او نام آن را گامبو (gumbo) گذاشته بود.

پس از پروژهٔ گامبازیا، آرت و همسرش راٍث، شخصیت گامبی را خلق کردند، از آن پس گامبی و اسبش پوکی (Pokey) به چهره‌هایی آشنا در تلویزیون بدل شدند و در چندین سریال حضور داشتند که دو مورد از آن‌ها عبارتند از نمایش هودی دودی (Howdy Doody Show) و ماجراهای گامبی. در دههٔ ۱۹۸۰ این شخصیت‌ها بازسازی شدند و ادی مورفی هنرپیشهٔ آمریکایی در نقش گامبی در برنامهٔ زندهٔ ساتردی نایت لایو ظاهر شد، این کار او با استقبال بیننده‌ها روبرو شد. در دههٔ ۱۹۹۰، فیلم گامبی هم ساخته شد و به نمایش در آمد که این بار با استقبال بیشتری از سوی مردم روبرو شد.

دومین کار پرآوازهٔ کلوکی، پویانمایی دیوی و گولیاث (Davey and Goliath) نام داشت که هزینهٔ آن از سوی کلیسای لوتران آمریکا فراهم می‌شد.[۱] شرکت گوگل به افتخار تمامی تلاش‌های کلوکی در زمینهٔ پویانمایی‌های خمیری، و برای بزرگداشت نودمین زادروز او، ناموارهٔ خود را در ۱۲ اکتبر، به احترام او تغییر می‌دهد. در سال ۲۰۱۱، این نامواره شبیه شخصیت‌های خمیری داستان‌های او شد.

و بالاخره در  ژانویهٔ ۲۰۱۰ در سن ۸۸ سالگی، در لوس اوسوس کالیفرنیا (Los Osos) هنگامی که خواب بود، از دنیا رفت