خواستیم مصاحبه ای داشته باشیم با خانم آریانا سعید خواننده پر آوازه کشور… که توجه شما را جلب میکنیم به این مصاحبه.
س:آریانا در مورد خود بگو.
آریانا س.آریانا سعید هستم در شهر زیبای کابل متولد شدم حالا در دیار غربت و دور از وطن همراه با خانواده ام یکجا در شهر لندن زندگی میکنیم.


برای دیدن بقیه مصاحبه به ادامه مطلب بروید!

س:در کدام رشته تحصیل کردید.
آریانا س:مکتب را به اتمام رسانده ام و در بخش تجارت و مدیریت تحصیلات داشته ام و تقریبا پنج سال پیش از امروز به فراگیری دروس اکادمیک هنر موسیقی پرداخته ام.
س:از کودکی چی را به یاد داری.
آریانا س:در هنگام کودکی از آواز خوانی ، بازیگری و نمایش خوشم میامد که رفته رفته رویاهایم بیشتر و بیشتر شد و به حقیقت پیوست ؛ نوشتن و مطالعه هم از برنامه های بود که بیشتر به آن سرگرم بودم و از سرگرمی هایم بود بازی های را که با دوستان کودکی ام انجام میدادم یکی از آن بازی ها این بود که من گوینده گی میکردم و سپس از دوستانم امتحان میگرفتم و همین ها صمیمت و دوستی های دنیای کودکانه ما بود.
س:راه هجرت را چه زمان در پیش گرفتید.
آریانا س:چند سال بیش نداشتم که از افغانستان دور و راهی دیار بیگانه شدیم بیشتر سالهای زندگی ام را در اروپا سپری کرده ام اما همیشه و در همه جا خود را وابسته به افغانستان میدانستن و احساس میکنم که نام افغانستان با سرشت من گره خورده و هویت و هستی ام وابسته به این جغرافیاست.
س:از کار های هنری تان بگویید چی زمانی به هنر آواز خوانی روی آوردید.
آریانا س:علاقه مندی من به هنر موسیقی بر میگردد به دوران کودکی ام ، مادرم نقل میکند که هنوز تلفظ کلمات را درست ادا کرده  نمیتوانستم اما آهنگ ها را به زبان شکسته و نیمه بند کودکانه خود زمزمه میکردم و زمانی که خانواده ها و مهمانانی که به خانه ما میامدند برایشان اواز میخواندم 12 یا 13 سال داشتم که با گروهی از کودکان خردسال که به گونه دسته جمعی ترانه میخواندند یکجا شدم و آهنگ خواندم اما درس های مکتب را ارجعیت دادم تا آواز خوانی ، و مدتی از آواز خوانی به دور ماندم تا این که تقریبا 5 سال پیش دوباره کار های هنر آواز خوانی را شروع کردم و از ان مدت تا حال نفس کشیدنم با هنر موسیقی همراست.
از آهنگ افغان پسرک قصه کنید.
برای نخستین بار آهنگی را ثبت کردم آهنگ انترنشنل بود تحت نام ماشاالله تلاشم بر این بود تا با این آهنگ زبان دری را از طریق موسیقی به دنیا معرفی کنم که خوشبختانه موفق هم شدم افغان پسرک دومین آهنگم بود که کمپوزش را آقای باختر خراسانی برایم ساخت ، آهنگ افغان پسرک با آنکه تجربه های آغازین کارهای هنری ام محسوب میشد اما علاقه مندان زیاد پیدا کرد.
س:آواز کدام هنرمند را میپسندید.
آریانا س:همه آواز خوانان افغانستان را دوست دارم و همه شان جایگاه خود را دارند اما از کودکی به صدای فرهاد جان دریا زیاد علاقه مند بودم میر مفتون از آوازخوانان پر آوازه محلی است که آهنگهایش را دوست دارم و در کل میتوان گفت هر کدام از آواز خوانان کشورم را دوست دارم و به همه شان احترام خاص قایل هستم.
س:شهرت با محبوبیت.
آریانا س:انسان ها ذاتا دوست دارند شناخته شده باشند و حس شهرت طلبی فطرتا در وجود هر انسان نهفته است از اینرو میتوان گفت که شهرت خودش نشانه موفقیت است ، یعنی وقتی به شهرت میتوان دست یافت که کار کرده باشی و مورد توجه دیگران قرار گرفته باشی از اینرو بدست اوردن شهرت هم کار دشواری است و نیاز به تلاش و زحمت زیاد دارد بنا شهرت ثروت است و برای پیدا کردن ثروت نیاز به کار و جدیت است.
س:چاکلیت و غذای را که دوست داری.
آریانا س:شیرینی و چاکلیت را که دوست دارم بینو و رافایلو میباشد ، غذهای مورد علاقه ام بیشتر غذاهای افغانی است دوستدار منتو و شوله بیشتر هستم از غذاهای هندی هم خوشم میاید.
س:از پرچم افغانستان کدام رنگش را دوست دارید.
آریانا س:همه رنگ های پرچم کشورم برایم خوش آیند است اما با دیدن رنگ سبز در پرچم کشور عزیزم بیشتر احساس لذت میکنم چون یکنوع همخوانی از نظر روانی با رنگ سبز برقرار میکنم و رنگ سبز را نشانه ای از شادی و زندگی میدانم اما در کل پرچم کشورم را هر جاییکه میبینم به نوعی لذت میبرم و فکر میکنم نسبت به آن عاطفه ام لبریز از وطندوستی میشود و پیوندی که نسبت به کشورم دارم در من تبارز میکند.
س:دوستان تان در فیس بوک به چه تعداد است.
آریانا س:در فیسبوک 15000 دوست دارم که در سه صفحه شخصی ام هستند و همچنان به تعداد 3500 تن دوستانس که در صفحه موسیقی فیس بوک با من است.
س:روزانه چند پیام عاشقانه دریافت میکنید.
آریانا س:هاهاها…  جالب است! به هر حال باید گفت که روزانه بیش از 10 پیام دریافت میکنم شاید هم بیشتر و یا شاید هم کمتر ، اما حتمی نیست که همه شان پیام های عاشقانه باشند در کل پیم های جالب دریافت میکنم که همه این پیام ها به چهره من لبخند میاورد.
س:زیبا ترین کنسرت تان تا به حال در کجا بوده.
آریانا س:فکر میکنم زیبا ترین کنسرتی که برای خودم هم جالب بود کنسرتی بود که در افغانستان داشتم ،به خاطری که برای هموطنانم و در داخل کشورم کنسرت داشتم و دیگر اینکه توانستم برای هموطنانم آهنگ بخوانم و لحطه ای آنانرا شاد بسازم ،تشویق های هموطنانم در این کنسرت برایم جای نهایت موفقیت و خوشی بود از اینرو ایاین کنسرت نسبت به دیگر کنسرت هایم ویژگی خاص خود را داشت.
س:از سفر های تان به افغانستان بگویید.
آریانا س:در سفر های هم که تا اکنون داشته ام سفر افغانستان سفر به یاد ماندنی ، پر هیجان و همراه با خاطره های فراموش ناشدنی است هر چند در آغاز ورودم به کابل نمیدانستم چی کنم اما دیدن افراد فقیر و آنانیکه در کنار جاده ها نشسته بودند واقعا مرا متاثر ساخت و آرزو کردم خدایا چی وقت میشود که مردمم از فقر و بیچارگی نجات پیدا کنند .
دیدن برخی مسایل مرا زیاد تر نسبت به افغانستان و نردم افغانستان مسول ساخت و این سفر برایم یک تجربه خوب بود تا در زندگی و آینده و مسولیت های که در قبال خود ،مردم و افغاستان دارم بیشتر مسولیت پذیر باشم .
س:همسفر زندگی تانرا انتخاب کرده اید.
آریانا س:بگذارید این یک راز باشد…
س:بزرگترین آرزوی آریانا سعید چیست.
آریانا س:یکی از آرزو هایم اینست که بتوانم برای کودکان یتیم افغانستان یک یتیم خانه ایجاد کنم و زمینه درس خواندن را برای آنان مساد سازم زیرا کودکان را زیاد دوست دارم از اینرو از خداوند بزرگ خواهان این آرزویم هستم.
س:خوشی های تان در زندگی به چند فیصد میرسد.
آریانا س:از زندگی ام راضی هستم و آنچه در زندگی روزمره ام دارم نسبت به آن از خداوند شکرگذارم ، گفته میتوانم که تا اکنون خداوند با من بوده و در آینده نیز امید به خدا دارم و همیشه توکل به خدا دارم

 

منبع:مجله In flight صافی ایرویز

نظر یاد تان نرود…